Головна мета заходу — створення платформи для успішного розвитку німецького молодіжного руху в Україні, зміцнення та розвиток молодіжних ініціатив та підготовка нових лідерів для німецьких молодіжних організацій на місцевому та всеукраїнському рівнях.
Повномасштабна російсько-українська війна змінила настрої молоді в Україні, вони стали сміливішими та швидко визначаються у своїх прагненнях. Попри те, що у молоді додалося впевненості — у собі та країні, війна все ж є найбільшим їх переживанням і більшість не розуміють, як складати плани на довгий період, тому й потребують спеціальної підтримки, практичних порад та інструментів, які допоможуть у розробці стратегії розвитку та підвищенні ефективності в роботі їх організацій, залученні нових членів, а також у впровадженні інноваційних підходів у свою роботу.
Навіть повітряні тривоги та масовані ракетні обстріли не завадили лідерам молодіжних німецьких організацій приїхати з різних куточків України до Києва та долучитися до обговорення цих важливих тем. Зокрема, на семінарі були переселенці з Маріуполя, смілива молодь з Чернігова, Дніпра, Кропивницького. Приїхали учасники та з Закарпаття та Волині, а також Чернівців, Хмельницького, Івано-Франківська та Києва. Всього в заході взяли участь 21 представник німецьких громадських організацій з 11 різних міст України.
У рамках семінару були розкриті такі теми, як:
Семінар проводився в складних умовах, але організатори змогли забезпечити безпеку учасників та створити затишну атмосферу для спілкування та навчання. Під час повітряної тривоги учасники спускались в метро, де продовжували жваво ділитися ідеями. Вони взаємно навчалися та надавали підтримку один одному в такий момент.
Через групові практичні завдання та ігри на семінарі були опрацьовані питання командоутворення, розкриті методи командного розв'язання проблем, а також яким має бути лідер-керівник молодіжної організації, стилі управління, відповідальне лідерство у кризових ситуаціях: три «золоті правила» та ін. Учасники також дізнались про правила формування та використання ФПБ (фінансової подушки безпеки); про можливості, які надають міжнародні волонтерські програми молоді для особистісного зростання та розвитку навичок.
Захід отримав позитивні відгуки серед учасників. Вони високо оцінили якість інформації та практичну користь. Сучасна молодь, яка проживає цей нелегкий досвід війни, декларує готовність стати частиною спільного майбутнього та брати на себе відповідальність. Молодіжний семінар в складних умовах війни в Україні став свідченням того, що молодь може зібратися разом та зробити важливі кроки вперед, попри труднощі та перешкоди.